Bělorusko - putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

cena od 16 890 Kč termín: 10.08.2018 délka: 10 dní (zájezd č. 216755)

10 - denní zájezd

Využijte možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může tato země nabídnout. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:Odjezd a noční přejezd přes Polsko.
2. den:Návštěva pohraničního města BREST – západní brány Běloruska se slavnou pevností a památníkem hrdinné obrany města. KAMENĚC s věhlasnou Bílou věží a do samotného srdce Bělověžského pralesa na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
3. den:SLONIMI – středisko reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. ŽIROVIČI, největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem – sídlem rodu Puslovských. Večerní procházka po kouzelném starém městě PINSK.
4. den:Ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU - prohlídka zámku s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
5. den:Dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marka Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
6. den:Ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY charakterizovaného několika jezery a půvabnými chrámy a do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko-litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Podvečer strávíme ve slavném „vysokohorském“ lyžařském středisku LOGOJSK.
7. den:MINSK, hlavní město Běloruska, dále skanzen běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
8. den:Dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. V ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
9. den:HRODNO: Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou. Noční přejezd.
10. den:Návrat do ČR.


Nabízí

Mayer & Crocus s.r.o.

Mayer & Crocus s.r.o.

Lidická 35
15000 Praha
telefon: 241432483

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

GOMEL -1 °C
GRODNO -2 °C
Minsk -2 °C
MINSK-IN-MIN -2 °C
MOGILEV -3 °C
Vitebsk -3 °C

Základní informace

Bělorusko

Bělorusko
Hlavní město: Minsk
Počet obyvatel: 10 631 555
Měna: BYR
Rozloha: 207,600 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://belorusko.vasezajezdy.cz/zajezdy/belorusko-gurmanske-putovani-v-zemi-jezer-216755/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://belorusko.vasezajezdy.cz