Bělorusko - Romantické putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů - turistika

cena od 16 890 Kč termín: 10.08.2018 délka: 10 dní (zájezd č. 223399)

10 - denní zájezd

S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled, rovinatá země. Běloruská jezera bývají považována za nejkrásnější v Evropě. Při naší cestě neopomeneme navštívit ani Bělověžský prales, největší pralesní areál v Evropě. V průběhu cesty se budeme mimo jiné seznamovat s běloruskou kuchyní (ochutnáme všechny hlavní běloruské speciality), nápoji, lidovými tradicemi a folklórem, ale také s historií a významnými osobnostmi této krásné země, která navzdory 200leté ruské okupaci nadále zůstává kulturní součástí střední Evropy. Provází Kamil Hanák.

Ubytování: hotel

7x v hotelu nebo hotelovém komplexu v 2lůžkových pokojích.

Stravování: polopenze

7x polopenze.

Doprava: autokarem

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odjezd z ČR a noční přejezd přes Polsko do Běloruska.
2. den:dopoledne návštěva pohraničního města BREST - "západní brány Běloruska" se slavnou pevností a monumentálním památníkem hrdinné obrany města. Odpoledne přejedeme do městečka KAMENĚC s věhlasnou "Bílou věží" a do samotného srdce BĚLOVĚŽSKÉHO PRALESA na turistickou procházku (případně cyklistický výlet). Gurmánská večeře a nocleh.
3. den:přesuneme se do starého městečka SLONIMI - střediska reformace, řemeslných manufaktur a uměleckého života. Po obědě navštívíme nedaleké ŽIROVIČI - největší pravoslavný klášter v Bělorusku, a KOSOVO s architektonickým skvostem - sídlem rodu Puslovských. Na nocleh přesun do PINSKA, večerní procházka po kouzelném starém městě s židovskými tradicemi.
4. den:ráno se přesuneme do dalšího historického místa TUROVA, odkud vyrazíme na lodní výlet do překrásných přírodních scenérií národního parku PRIPJAŤ. Odpoledne vyrazíme na dlouhý přejezd do MOHILEVU a cestou zastávka v HOMELU se zámkem s rozsáhlým parkem. Příjezd na hotel pozdě v noci.
5. den:dopoledne město MOHILEV s krásným historickým středem. Potom zamíříme do legendárního VITEBSKU, kde si připomeneme židovské tradice a prohlédneme domy slavných malířů Marca Chagalla a Ilji Repina. Nocleh v "perle Běloruska" v POLOCKU.
6. den:ráno se projdeme po starém POLOCKU a přes malebné městečko HLYBAKOE zamíříme k litevské hranici do města PASTAVY, které je charakterizováno několika jezery a půvabnými chrámy, dále se vydáme do vesničky KAMAI s obranným kostelem, jedinečným skvostem staré bělorusko¬litevské architektury. Následně budeme projíždět jezerní oblastí NP NAROČANSKIJ k památníku v CHATYNI. Tyto běloruské Lidice nám připomenou, že Bělorusové za druhé světové války utrpěli největší ztráty. Příjemný podvečer strávíme ve slavném "vysokohorském" lyžařském středisku LOGOJSK.
7. den:ráno prohlídka hlavního města Běloruska - MINSKU. Po návštěvě skanzenu běloruské vesnice OZERCO s možností ochutnávek národních jídel, přesun do vojenského areálu STALINOVY LINIE. Cestou na nocleh se projdeme na nejvyšší horu Běloruska DZERŽINSKÁ HORA (345 m).
8. den:navštívíme dvě nejznámější běloruské památky UNESCO: zámky NESVIŽ a MIR. Ve vesnici ZAOSIE si prohlédneme statek básníka Adama Mickiewicze a přesuneme se do NOVHORODKU, kdysi hlavního města Velkoknížectví Litevského. Večer a nocleh v pivovarnickém městě LIDA s rozsáhlou pevností.
9. den:dopoledne procházka po nejlépe zachovalém historickém městě HRODNĚ - Starý a Nový zámek, středověké chrámy a malebné starobylé uličky s kouzelnou atmosférou, odjezd z Běloruska a cesta domů přes Polsko.
10. den:návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

16 890 Kč
Základní cena od 16 890 Kč

Bělorusko - Romantické putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Bělorusko
S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled rovinatá, země. Běloruská jezera bývají…
termín: 01.07.2019 délka: 10 dní
27 990 Kč
Základní cena od 27 990 Kč

Velký okruh Běloruskem

Bělorusko
Minsk • Nesvizh • Grodno • NP Belovezhskaya Pushcha • Brest • Pinsk • NP Pripyatsky • Minsk Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena. Min. počet účastníků : 15.
termín: 08.06.2019 délka: 8 dní
16 890 Kč
Základní cena od 16 890 Kč

Bělorusko - putování v zemi jezer, národních parků a architektonických skvostů

Bělorusko
S námi máte jedinečnou možnost poznat tuto turisticky nejméně známou a nejvíce opomíjenou evropskou zemi. Budete až překvapeni, kolik nádherných krajinných scenérií, hradů, zámků, památek lidové architektury a kouzelných měst může nabídnout tato, na první pohled rovinatá, země. Běloruská jezera bývají…
termín: 01.07.2019 délka: 10 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

GOMEL 10 °C
GRODNO 13 °C
Minsk 7 °C
MINSK-IN-MIN -2 °C
MOGILEV 6 °C
Vitebsk 4 °C

Základní informace

Bělorusko

Bělorusko
Hlavní město: Minsk
Počet obyvatel: 10 631 555
Měna: BYR
Rozloha: 207,600 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://belorusko.vasezajezdy.cz/zajezdy/belorusko-gurmanske-putovani-v-zemi-jezer-223399/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://belorusko.vasezajezdy.cz